Dobra gra na PS4, PC i Xbox 360? LEGO Indiana Jones

Dobra gra na PS4, PC i Xbox 360? LEGO Indiana Jones

LEGO Indiana Jones grą-hitem na PS4, PC i Xbox 360

Produkcja Traveller’s Tales, firmy-córki znanego studia TT Games i Warner Bros. Interactive Entertainment, stała się przebojem 2010 roku. Pomysł wykorzystania modeli i obrazowania świata w formie LEGO okazał się sukcesem w poprzednich dziełach, dlatego producenci i wydawcy nie obawiali się ponownego użycia tej idei.

Według PEGI (ogólnoeuropejskiego systemu klasyfikacji gier) LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues jest odpowiednia już dla dzieci w wieku 7 lat - produkcja zawiera co prawda elementy walki, jednak nie są one uwydatnione (postacie tracą serduszka, nie krew). Z tego powodu gra bawi dzieci na długie godziny, a dorośli pozostawiają równie pozytywne recenzje.

Dzieło LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues jest dostępne do gry na PC (nawet w systemie Windows XP lub Windows Vista), PS4 i Xbox 360 dla jednej lub dwóch osób. Możliwe jest więc zorganizowanie aktywności zespołowej, podczas której każdy z użytkowników wcieli się w dowolną (dostępną na danym etapie) postać. W trakcie rozgrywki zgromadzimy ich ponad 60 - dla urozmaicenia bohaterowie posiadają inne bronie, a kobiety skaczą wyżej.

Fabuła LEGO Indiana Jones

Fabuła LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues opiera się na wszystkich czterech filmach przygodowej serii o Indianie Jonesie. Sławna postać przełomu wieków grana była przez Harrisona Forda, obecnie 76-letniego aktora. W grze nie ma to znaczenia - bohaterowie posiadają jednakową formę ludzików LEGO - najważniejsza jest rozgrywka.

Poza ścieżką kończącą fabułę gry dostępne są również poboczne questy i plansze - istnieje również możliwość stworzenia własnych. W trakcie rozgrywki prowadzimy pościgi i walki, szukamy zaginionych artefaktów, a także pobudzamy umysł dzięki sytuacjom wymagającym logicznych, kreatywnych rozwiązań. Mamy także szansę kierować pojazdami, czy wcielić się w aligatora.

Mechanika LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues

Prawie wszystkie obiekty w LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues stworzone są z wirtualnych elementów LEGO. Dane przedmioty mogą być niszczone - w zamian otrzymamy pieniądze, za które odblokujemy kolejne bonusy, pojazdy i postacie.

Następne poziomy i etapy gry posiadają statusy ich ukończenia od 0% do 100%. Za pomocą tego narzędzia jesteśmy świadomi własnego postępu. By odblokować dodatkowe poziomy, należy przejść podstawowe plansze i zebrać wszystkie skrzynie skarbów.

Podczas pościgu warto zaś pamiętać o innej charakterystyce kolorowych kul: niebieskie odpowiadają za dodatkową amunicję, czerwone dają pojazdowi przyspieszenie, a zielone pozwalają skakać.

LEGO Indiana Jones 2: The Adventure Continues na PS4, PC i Xbox 360 zapewnia wielogodzinną zabawę, pozwala wrócić wspomnieniami do dzieciństwa i spędzić przyjemny czas z rodziną lub znajomymi. Mimo że nie jest to najnowsza produkcja, spełnia wymogi i preferencje użytkowników - dlatego warto ją przetestować.

Napisz komentarz