Howrse - darmowa gra o koniach online

Howrse - darmowa gra o koniach online

Darmowe gry o koniach online - początki Howrse

Howrse ukazało się na polskim rynku internetowym w 2011 roku, będąc dziełem czołowej firmy produkującej gry na PC, Xbox One i PS4 - Ubisoft. Większość graczy kojarzy ją z takich produkcji jak: Assassin’s Creed, Far Cry czy Watch Dogs, chociaż Ubisoft stworzyło również serię gier na Androida - np. NCIS Hidden Crimes lub City of Love: Paris (ciekawa fabuła, wiążąca romans z globalną tajemnicą).

Firma wydzieliła osobny zespół do zarządzania grami o koniach online, zwany Owlient. Stąd nazwa Howrse - z połączenia angielskiego słowa horse (koń) i Owlient. Zabieg ten okazał się sukcesem: hasło jest proste do zapamiętania i chwytliwe, a jednocześnie większość użytkowników ma świadomość, kto stworzył tę darmową grę online.

Z dwóch stworzonych przez Ubisoft gier o koniach online, Howrse przynosi na razie większy zysk. Wynika to z faktu, że produkcja Horse Haven World Adventures na Androida powstała niedawno, bo w 2016 roku. Gra posiada zupełnie inną mechanikę, czy formę fabularno-graficzną niż Howrse, dlatego jej promocja prowadzona jest odmiennie. Jednak Owlient może pozwolić sobie na eksperymenty - sytuacja finansowa ostatnich lat zapewnia im stabilność.

Gra o koniach online? Przede wszystkim Howrse

Howrse jest największą grą o koniach online: zarówno grą dla dzieci, jak i dorosłych. Od prawie 8 lat funkcjonowania portalu liczba użytkowników wzrastała znacząco, jedynie w ostatnim okresie doznała stagnacji. Z czego wynika ten sukces?

Howrse jest przede wszystkim darmową grą online. Każdy ma do niej dostęp przy użyciu internetu, wystarczy się zarejestrować. Produkcja zapewnia ponadto stały element rywalizacji między graczami, dlatego trudno się nią znudzić, a także możliwość poznania internautów o podobnych zainteresowaniach. Na czym polega jednak sama rozgrywka?

Howrse - gra dla dzieci i dorosłych

Użytkownik Howrse hoduje konie różnych ras i maści, trenuje je na prestiżowe zawody i prowadzi ośrodek jeździecki. To tylko skrócony opis, ponieważ część graczy skupia się na jednej z wielu działalności: tworzeniu prac graficznych na konkursy serwerów globalnych, uczestniczeniu w dynamicznie rozwijających się hodowlach drużyniowych itp.

Kreatywność studia Ubisoft objawia się również w promocjach: eventach przeznaczonych do darmowego zdobywania przedmiotów premium. Niegdyś występowały one rzadziej, co miesiąc, obecnie dni bez promocji jest niewiele.

Część użytkowników walczy o zmianę grafiki w Howrse - poza promocjami jest raczej statyczna, natomiast gracze oczekują interaktywnego przedstawienia różnych czynności: np. jazdy konnej. Mimo że obecna forma graficzna nie zapewnia wrażeń dużych wrażeń, nie jest pozbawiona sensu. W Howrse głównym celem jest bowiem stały rozwój konta (przy wielu wierzchowcach jest to dużym wyzwaniem), a bardziej zaawansowana grafika spowalniałaby ten proces.

Jeżeli pasjonuje Cię jeździectwo lub kochasz konie, Howrse może okazać się przełomową, darmową grą online w Twoim życiu. Ponieważ jest to zarówno gra dla dzieci, jak i dorosłych (większość najlepszych graczy na serwerze jest pełnoletnia), możesz czerpać z niej przyjemność niezależnie od wieku.

Napisz komentarz