Life Is Strange 2: odcinek 1 (gra na PC, PS4 i Xbox One)

Life Is Strange 2: odcinek 1 (gra na PC, PS4 i Xbox One)

Life Is Strange 2 - gra 2018 roku, gra na Steam

Life Is Strange 2 to gra 2018 roku, wyprodukowana przez studio Dontnod Entertainment i wydana przez Square Enix. Zanim poprzednie części dzieła (Life Is Strange i Life Is Strange: Before The Storm) odniosły sukces, Dontnod Entertainment miało problem ze zdobyciem funduszy na rozprzestrzenienie produkcji. W wyniku współpracy ze Square Enix studio osiągnęło ogromne zyski, jednocześnie zachowując integralność gier. Dzięki temu Life Is Strange 2 jest dzisiaj dostępne jako gra na PC, PS4 i Xbox One, a także gra Steam.

Jej forma jest specyficzna, ponieważ fabułę studio dzieli na odcinki. Pozwala to między innymi na pozyskiwanie stałego dochodu z gry i rozwijanie innych projektów równolegle. Do tej pory ukazano światu 3 odcinki: Roads, Rules i Wastelands - według zapowiedzi kolejne ukażą się 22 sierpnia i 3 grudnia bieżącego roku. Jeżeli nie natrafiliście wcześniej na Life Is Strange 2, w tym artykule dowiecie się, czy owa gra 2018 roku odpowiada Waszym gustom i czy warto ją kupić.

Life Is Strange 2: mechanika i fabuła gry

Life Is Strange 2 oparta jest na ciągłości fabularnej i pod tym względem należy do lepszych gier na Steamie. Podczas rozgrywki gracz wciela się w chłopaka o imieniu Sean i towarzyszy mu przy podejmowaniu decyzji, które mają poważne konsekwencje dla dalszej ścieżki fabularnej i zakończenia. W wykonaniu Dontnod Entertainment mechanizm ten intryguje: niektóre wybory sprawiają wrażenie nieistotnych, w wielu momentach boimy się nie tego, czego trzeba i nie dostrzegamy bliskiego niebezpieczeństwa. Na dodatek wyjątkowe zwroty akcji chronią użytkowników przed szybkim znudzeniem.

Jak zaś wygląda mechanika i strona graficzna? W przypadku gry 2018 roku oczekuje się dużego efektu, szczególnie gdy dostępna jest ona w tylu formatach (jako gra na PC, PS4 i Xbox One). Użytkownik w ciele Seana porusza się po bardzo małym, lecz stale zmieniającym się obszarze - nie jest to jednak mankamentem. Powierzchnia przebywania bohatera (dom, ścieżka, polana, stacja benzynowa) odgrywa ważną rolę fabularną, dlatego musi być zawężona.

Kwestia graficzna jest bardziej złożona. Jako międzynarodowy przebój w grach na Steamie, Life Is Strange 2 prezentuje wysokiej jakości grafikę: przyjemną dla oka, bez bugów w postaci rozjeżdżania się obrazu. Ze względu na wolną dynamikę gry i niewielkie możliwości sterowania, ukazanie realistycznego świata nie było dla twórców dużym problemem, jednak mimo wszystko należy im się pochwała.

Life Is Strange 2 to gra na PC, PS4 i Xbox One, która zainteresuje fanów produkcji Telltale i innych gier RP, w których podejmowanie decyzji to sedno rozgrywki. Owa gra 2018 roku nie wymaga od użytkowników umiejętności walki, angażuje ich za to w wybór odpowiednich ścieżek fabularnych - jednak moralne decyzje nie zawsze są możliwe. Poprzez ograniczenie możliwości wyboru twórcy edukują globalne społeczeństwo i pokazują, że przypadek może przewrócić życie do góry nogami. Czy Life Is Strange 2 to warta przetestowania gra na Steam? W mojej opinii tak.

Napisz komentarz