Watch Dogs 2: hot or not? Gra offline na PC, PS4 i Xbox One

Watch Dogs 2: hot or not? Gra offline na PC, PS4 i Xbox One

Watch Dogs 2 - historia sukcesu Uplay’a i Ubisoft Store

Watch Dogs 2 stanowi fabularne kontinuum wielkiej serii Ubisoftu, której trzecia część zapowiedziana jest na rok 2020. W oryginalnym dziele Watch Dogs gracz wcielał się w mieszkańca Chicago, Aidena Pearce’a, i hakował ctOS: Centralny System Operacyjny, odpowiedzialny za gromadzenie informacji o obywatelach na podstawie nowoczesnych technologii. Rozgrywka opierała się na walce z niebezpiecznym systemem: kto bowiem posiada kontrolę nad danymi, posiada kontrolę nad społeczeństwem.

Oparcie fabuły na tym motywie (niebezpieczeństwie związanym z nowoczesnymi technologiami i walce z wielkimi koncernami czy władzą) jest fundamentem tej serii gier na Steamie. W Watch Dogs 2 użytkownik wciela się w mieszkańca San Fransisco, Marcusa Holloway’a, niesłusznie oskarżonego o popełnienie przestępstwa przez ctOS 2.0 (pierwsza wersja została spektakularnie zniszczona w Watch Dogs). Chcąc odegrać się na systemie, haker dołącza do grupy DedSec. Tu zaczyna się analiza gry offline na PC, PS4 i Xbox One, będącej międzynarodowym hitem.

Watch Dogs 2 - gra Steam, Uplay i Ubisoft Store (online i offline)

Na czym polega rozgrywka w Watch Dogs 2? Na pościgach, hakowaniu, a także walce z prywatną ochroną lub władzami miasta. Podczas gry możemy wykonywać zarówno misje indywidualne, jak i te wymagające połączenia z internetem, co urozmaica rozgrywkę.

W działaniach przeciwko ctOS 2.0 pomaga Naszej postaci grupa DedSec, której główni członkowie to: Śruba, Josh, Sitara i Horatio. Każdy z nich posiada fenomenalnie wykreowaną, zindywidualizowaną osobowość: Śruba i Marcus to lekkoduszni rebelianci (niczym bohaterowie „Szybkich i wściekłych“), Josh natomiast jest apatycznym kuriozum, którego sama obecność wzbudza u gracza śmiech. Charakterologiczne połączenie postaci z pewnością wyróżnia Watch Dogs 2 z gier na Steamie.

Dostępna na Uplay’u i w Ubisoft Store produkcja oferuje mniejszą niż w Grand Theft Auto możliwość zadzierania z prawem, ale nadal może intrygować. Nieprzepisowa jazda samochodem, kradzież pojazdów i potrącanie ludzi (lub ulicznych obiektów) to mniejsze z przestępstw: najważniejsze podczas rozgrywki jest wkraczanie na teren strzeżony i pozostawanie niezauważonym, a także inicjowanie walki z użyciem broni palnej i wychodzenie z niej cało. W Watch Dogs 2 jesteśmy także w stanie przechwytywać sygnał z telefonów przechodniów, kraść pieniądze z ich kont, podsłuchiwać prywatne konwersacje bądź czytać intymne wiadomości - każda z tych interakcji stanowi ciekawy dodatek do głównej rozgrywki.

Jak widać, owa gra offline na PC, PS4 i Xbox One łączy przyjemne z pożytecznym - z radością łamiemy prawo na ulicach San Fransisco, jednak działamy w „słusznej sprawie“. A przynajmniej tak Nam się wydaje. By dokonać własnego osądu moralnego, należy wpierw grę przetestować; z tej możliwości skorzystać jednak warto. Watch Dogs 2 dostępne jest jako gra offline Steam, możemy ją także zakupić na Uplay’u i w Ubisoft Store.

Napisz komentarz