Darmowe gry w VR (Steam i PS4)

Darmowe gry w VR (Steam i PS4)

Nowoczesne technologie a gry VR

VR, czyli wirtualna rzeczywistość, to interaktywny obraz 3D, odtwarzany przy pomocy sprzętu elektronicznego - komputera, smartfona lub konsoli do gry - przez okulary VR. Użytkownik poddany jest iluzji przebywania w wirtualnym świecie dzięki nowoczesnej technologii śledzenia ruchów głowy i ciała, dlatego mocniej przeżywa wszystkie elementy obrazu. W zależności od rodzaju okularów VR będziemy mieli dostęp do innych narzędzi: na jednym urządzeniu obejrzymy jedynie film, na drugim będziemy mogli również uczestniczyć w interaktynej grze VR.

PlayStation VR: darmowe gry na PS4

1) Rec Room
Rec Room umożliwia rozrywkę podczas gier zespołowych (np. paintballa) w jakości VR dla wielu użytkowników. Każdy może stworzyć pokój, do którego zaprosi innych graczy, lub dołączyć do stworzonych już pomieszczeń. Jedynym mankamentem dzieła jest niedostępność polskiego tłumaczenia - gra VR dostępna jest bowiem w języku angielskim.

Wymagania sprzętowe dla PlayStation VR: okulary VR i kamera.

2) The Playroom
6 gier VR, które możesz uruchomić ze znajomymi (do 5 podłączonych użytkowników) przy użyciu kontrolerów bezprzewodowych. Dostępny tryb: rywalizacja i współpraca. „Potwór na wolności“, „Kot i myszy“, „Nawiedzony dom“ i „Poszukiwany“ czekają! A dla dwóch graczy w pakiecie dostępne również dzieło „Na ratunek robotom“.

Wymagana sprzętowe dla PlayStation VR: kamera i okulary VR.

Darmowe gry online: Steam VR

Nowoczesne technologie umożliwiają korzystanie z wirtualnej rzeczywistości również na znanej platformie Steam. Nie brak na niej darmowych gier online VR, które wielu osobom dostarczą rozrywki:

1) Waltz of the Wizard:
Anglojęzyczna, darmowa gra online na Steamie pozwala użytkownikom doświadczyć supernaturalnych mocy i warzenia mikstur. Z pomocą starożytnego ducha rzucamy zaklęcia, podróżujemy do nowych lokacji i wkraczamy w nieznane.

2) The Ranger: Lost Tribe
RPG akcji oparta na walkach i poszukiwaniu zasobów do życia. Według twórców gra dostarcza ponad 4 godzin zabawy, a także niebanalnych wyzwań: po opuszczeniu bazy do obrony wykorzystać możesz tylko miecz i tarczę - do Twoich zadań należy znalezienie odpowiednich narzędzi.
By ulepszyć akcję, w rozgrywce uwzględniono również ciche zabójstwa i różnego rodzaju środki lokomocji. Trzeba jednak znać język angielski.

3) Sam & Dan: Floaty Flatmates
Kolejna anglojęzyczna, darmowa gra online na Steamie. Rozgrywka opiera się na kooperacji dwóch osób, każdej występującej w roli ocalonego. Powódź zalała świat, jednak Sam i Dan przetrwali. Uwięzieni w oddzielnych mieszkaniach, muszą połączyć siły i zbudować most prowadzący do łodzi - jednak uwaga, w wodzie pływa rekin! Gra zajmuje ok. 1 godziny.

Dzięki nowoczesnym technologiom nie tylko oglądamy filmy i gramy w gry - możemy również znaleźć się w środku wirtualnej rzeczywistości. Wystarczy kupić gogle PlayStation VR i skorzystać z bezpłatnych gier PS VR, bądź zdobyć okulary VR innej firmy i delektować się zabawą w jednej z darmowych gier online na Steamie. Jedna kwestia jest pewna: warto próbować nowych rzeczy i dzielić się nimi z bliskimi. Nowe technologie są bowiem rozrywką dla całej rodziny.

Napisz komentarz